Konieczność częstego ładowania smartfona to problem większości użytkowników. Rzadko zdarza się, aby telefon komórkowy działał dłużej niż jeden dzień. Istnieją jednak sposoby na wydłużenie żywotności baterii. Korzystanie z nich może sprawić, że smartfon będzie działał tak długo, jak to możliwe.
Większość telefonów komórkowych dostępnych na rynku rozładowuje się po jednym dniu użytkowania. W zależności od tego, jak często smartfon jest używany, tylko kilka baterii wytrzymuje od dwóch do trzech dni bez konieczności ładowania. Gdy bateria „rozładowuje się” zbyt szybko, warto zastanowić się, czy niektóre funkcje urządzenia nie zużywają zbyt dużo energii.
>>>>>>>>>Bateria BLPA25 do OnePlus 12 5G
Jako użytkownicy smartfonów sami możemy wydłużyć żywotność baterii, wyłączając zżerające prąd funkcje. Wtedy smartfon z pewnością będzie działał dłużej na jednym ładowaniu.
Duże ekrany, w które obecnie wyposażone są niemal wszystkie smartfony, zużywają dużo energii. Bateria najszybciej zużywa się, gdy wyświetlacz smartfona świeci najmocniej. Warto więc kontrolować jasność ekranu i sterować nią w zależności od panujących warunków. W aplikacjach, w których jest taka możliwość, najlepiej włączyć tryb ciemny, który pobiera najmniej energii.
>>>>>>>>>Bateria BLPA33 do OnePlus Ace 3
Odinstaluj zbędne aplikacje
Co jakiś czas warto zrobić przegląd aplikacji. Na pewno na smartfonie masz zainstalowane takie, z których już dawno nie korzystasz albo korzystasz bardzo rzadko i ich nie potrzebujesz. Pozbycie się nieużywanych aplikacji sprawi, że bateria będzie wytrzymywała dłużej.
>>>>>>>>>>>Bateria BLP801 do OnePlus 8T
Tryb oszczędzania energii
Ten oczywisty, a jednak przez wiele osób pomijany tryb, znacznie poprawi żywotność baterii. Dzięki włączonemu oszczędzaniu energii ograniczone zostaną aplikacje działające w tle.
Wyłącz Bluetooth
Gdy wyłączysz udostępnianie Bluetooth w Google, smartfon będzie pobierał znacznie mniej energii. Przestanie domyślnie wykrywać wszystkie urządzenia w pobliżu i automatycznie łączyć się z nimi.
Wyłącz dane lokalizacji
Wiele aplikacji nawet wtedy, gdy są wyłączone, od czasu do czasu używa danych dotyczących lokalizacji telefonu. Aplikacjom, z których rzadko korzystamy, warto ograniczyć możliwość pobierania danych z wbudowanego w telefon modułu GPS.