Infinix chwali się sukcesem na polskim rynku. Z telefonów tej marki korzystają dziesiątki tysięcy Polaków. To pokazuje, że w tym pozornie zamkniętym świecie jest jeszcze miejsce dla nowych graczy.
O tym, że rynek smartfonów jest bardzo zamknięty nie muszę chyba nikogo przekonywać. Szczególnie jeśli chodzi o najpopularniejsze marki. Od lat najpopularniejszymi telefonami są Samsung i iPhone. Wydaje się, że nic nie jest w stanie tego zmienić. Ostatnie lata pokazały, że zmiana jest możliwa.
>>>>>>>>>>>Bateria BL-39LI do Infinix BL-39LI
Wiadomo, że kupujący niechętnie patrzą na nowe marki – szczególnie gdy w podobnych cenach mogą kupić sprzęt od innych, znanych im firm. Tyle że Infinix mocno stawia na cenę oraz jej stosunek do jakości i możliwości. Mało kto w podobnych przedziałach cenowych oferuje m.in. tak szybkie ładowanie przewodowe oraz obecność ładowania bezprzewodowego.Już pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy o ogromnym sukcesie Infinixa, którego nazwaliśmy „zwycięzcą 2023 roku”. W tej całej sytuacji nie chodzi jednak o sukces pojedynczej marki. Zauważam, że na pozornie zamkniętym rynku smartfonów jest jeszcze miejsce. Pokazał to nie tylko Infinix, ale i kilka innych marek, które zdominowały polskie elektromarkety w ostatnich latach.
Smartfonowy rynek cały czas ma miejsce na nowych graczy
>>>>>>>>>>>Bateria BL-49TX do Infinix Note 30 5G
Wystarczy spojrzeć na historię czterech chińskich producentów: Xiaomi, który pod koniec 2016 wszedł do Polski, trochę później, bo w 2020 swój debiut zaliczył Realme, a stosunkowo niedawno, bo w 2022 wszedł Infinix, a w 2023 r. – Tecno. Wszystkie te marki mają wspólną cechę – w głównej mierze skupiają się na średniej półce cenowej, kusząc najlepszymi możliwościami. Xiaomi co prawda mocno ewoluowało na rynku smartfonów z najwyższej półki, ale seria Redmi (Note) w dalszym ciągu pozostaje tą najlepiej wycenioną i często wybieraną przez Polaków. Xiaomi przez ok. 8 lat obecności w Polsce weszło do rankingów najpopularniejszych marek. Zresztą Realme też zajmuje wysokie miejsca. Zarówno Infinix, jak i Tecno należą do jednej marki matki – Transsion (podobna sytuacja ma miejsce w przypadku Realme, Oppo i OnePlusa, które należą do BBK). Wejście na rynek nowych, odnoszących sukcesy graczy pokazuje, że nigdy nie ma wystarczającej ilości rynku. Zawsze jest miejsce dla nowych producentów. Kluczem są jednak strategie sprzedaży i marketingu, a przede wszystkim dobre produkty. Dla nas, kupujących, większa konkurencja jest zdecydowanie zaletą, ponieważ oznacza szerszy wybór sprzętu.